NÁRODNÍ ÚSTAV LIDOVÉ KULTURY STRÁŽNICE

Od čtvrtka 21. do neděle 24. června se uskuteční již 73. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2018 a 36. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2018. Ve více jak třiceti pořadech se představí na 3500 účinkujících. Zahraniční soubory z Číny, Indonésie, Maďarska, Mexika a Ruska se představí již ve čtvrtek 21. června od 9.30 na amfiteátru Bludník, při nepříznivém počasí v prostorách kulturního domu Strážničan. Všechny zahraniční soubory se pak představí v pátečním pořadu Z krajin za obzorem a následujících reprízách každý den festivalu.V sobotu od 15.00 hodin se uskuteční Slavnostní průvod v ulicích města.K návštěvě Mezinárodního folklorního festivalu zve spolupořadatel festivalu Město Strážnice a pořadatel – Národní ústav lidové kultury.