NOVITECH Motorsport

NOVITECH Motorsport vznikl v roce 2000 z hrstky nadšenců motoristického sportu. V jeho útlých začátcích se objevoval především v automobilových soutěžích mezi které patří např. Rally Světlá nad Sázavou, Rally Pacov apod. Roku 2002 dochází k těžké havárii týmového vozu při jedné z nočních rychlostních zkoušek načež je účast v automobilových závodech pro rok 2002 ukončena. Rok 2003 byl plný zvažování, kterým směrem motorsportu se bude tým ubírat. Následná sezóna roku 2004 byla úspěšná a pilot Michal Novický skončil na 3. místě ve třídě E1-2000 ccm, avšak se stále více uvažovalo o formulových vozech.

Od sezóny roku 2006 se tým zúčastnil Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu s formulí Ford Faster a skončil na 5. místě mezi formulovými vozy. Po konci sezóny roku 2006 proběhly úpravy na formuli a mimo jiné se do týmu přidal formulový jezdec Radek Krakovič. Pro sezónu roku 2007 tým zúčastnil 2 mistrovství. Michal Novický se účastnil seriálu Mezinárodního Mistrovství KW BERG – TROPHY 2007 a Radek Krakovič Mezinárodní Mistrovství ČR – HILL TOUR 2007. V sezóně následovalo několik dalších závodů ve kterých tým dosáhl velmi příznivých výsledků. Posledním závodem sezóny byly Násedlovice – Slovácký kopec, kde se podařilo Michalu Novickému získat cenné body do absolutního hodnocení 4. místem, což pro Michala znamenalo získání titulu vícemistr Mezinárodního Mistrovství KW BERG – TROPHY 2007.

Sezóna roku 2008 byla zahájena testováním na okruhu Euroring v Maďarsku, kde jezdce provádělo velmi proměnlivé počasí, a tak bylo možné důkladně otestovat chování závodních speciálů za nepříznivých podmínek. Prvním velkým závodem tehdejší sezóny bylo Mezinárodní Mistrovství KW BERG – TROPHY International v Násedlovicích, kde Michal Novický dokončil svůj závod ve své třídě E2/C-1400 na 1. místě. V průběhu letního období sezóny odjel tým 5 závodů do vrchu a 2 závody spadající do Mezinárodního mistrovství závodů automobilů na okruhu, kde tým reprezentoval Radek Krakovič s národní formulí. Dále se v absolutním hodnocení jezdců KW BERG – TROPHY umístil Michal Novický na 3. místě v mezinárodní části, 2. místě v české a na 4. místě slovenské regionální části.

V následujících letech se Michal Novický přesouvá do formule 3 a tým dosahuje chvályhodných příček v absolvovaných závodech. V následujících sezónách se rovněž drží předních příček a v sezóně roku 2011 se umisťuje na 3. místě v Týmových trofejích hned za týmy Liqui Molly Komvet Racing a Steelmet Team.

Zásluhou dobré práce celého týmu, závodníků v čele s Michalem Novickým, mechaniků a sponzorů, se tak i tento automobilový sport zařadil spolu s hokejbalem a cyklotrialem mezi reprezentanty obce v nadregionálním měřítku.

Více informací naleznete na: https://www.novitech-motorsport.com/