Hlášení 22.10.2021

Národní ústav lidové kultury zve tuto sobotu 23.10.2021 do strážnického skanzenu na akci s názvem „Vojenský den“. Bojové ukázky ztvární mobilizaci čs. branné moci v roce 1921, válku čs. jednotek a legionářů s vojáky Maďarské republiky rad o Slovensko v roce 1919 a boj Slovácké brigády a Volkswehru v roce 1919 na jihu Moravy. Těšit se můžete také na ukázky historických zbraní, uniforem a vojenského vybavení z doby před sto lety.  Poslední vstup do areálu skanzenu je v 16:00 hod.

MUDr. Černá oznamuje, že příští týden nebude z důvodu dovolené ordinovat. Zastupovat ji bude MUDr. Gregor a MUDr. Teplá.

Knihovna Sudoměřice oznamuje změnu týkající se zrušení podmínky 9 přečtených knih v literární soutěži pro děti. Tato podmínka je zrušena a nahrazena libovolným počtem přečtených knih. Více informací naleznete na web. stránkách knihovny či facebookovém profilu obce Sudoměřice.

Policie České republiky žádá občany obce Sudoměřice o spolupráci v pátrání po pachateli vloupání do osobních motorových vozidel, ke kterým došlo 20.10.2021 v době od 18:00 – 19:15 hod. v obci Sudoměřice. V jednom případě bylo jednání pachatele zpozorováno ze strany dvou osob, a to muže a ženy, kteří se nacházeli v době spáchání skutku na autobusové zastávce v obci Sudoměřice, kdy muž odjel autobusovou linkou č. 911 s odjezdem 18:45 hod. ve směru na Strážnici a žena odešla z autobusové zastávky do části obce Sudoměřice ve směru na Skalici. Žádáme tuto ženu, která se stala svědkyní protiprávního jednání pachatele, aby stejně jako občané obce Sudoměřice, kteří mají jakéhokoliv poznatku k osobě pachatele, kontaktovali Policii České republiky, Obvodní oddělení policie Strážnice na tel: 974 633 540, popř. na linku 158.

OSEVA, a.s. Bzenec přijme na hlavní pracovní poměr pracovníka do skladu osiv s možností nástupu dle domluvy. Jedná se o jednosměnný, od června do prosince dvousměnný provoz. Řidičský průkaz na VZV výhodou. Požadujeme dobrý zdravotní stav a spolehlivost. Nabízíme odpovídající mzdu, stravenky v hodnotě 90 Kč a další benefity. V případě dotazů nebo zájmu volejte na tel.: 777 264 603 – pan Opravil.

OSEVA, a.s. Bzenec přijme na hlavní pracovní poměr pracovníka údržby se sezonní výpomocí na sklizňové technice. Jedná se o jednosměnný provoz, v sezoně možnost prodloužených směn. Požadujeme střední odborné vzdělání s výučním listem, řidičský průkaz sk. B, aktivní a zodpovědný přístup, manuální zručnost a schopnost týmové práce. Řidičský průkaz sk. T, popř. svářečský průkaz výhodou, ne podmínkou. Nabízíme odpovídající mzdu, stravenky v hodnotě 90 Kč a další benefity. V případě dotazů nebo zájmu volejte na tel.: 777 756 127 – pan Zábelka.